Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
2 825 416 €
Annetajatelt 1 922 072 €
Swedbanki poolt 903 344 €
Iga 10 eurot aitab KiVa kiusuennetusprogrammil jõuda 1 uue lapseni!

Iga 10 eurot aitab KiVa kiusuennetusprogrammil jõuda 1 uue lapseni!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
13 985.44 €
433 annetust
20 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Uuringud näitavad, et koolikiusamine on Eestis tõsine probleem. Keskmiselt iga 5. laps Eestis on parasjagu kiusamise ohver, see viib Eesti kiusuohvrite osakaalult Euroopas „tippu“.

Kiusamine võib jätta jälje kogu eluks. Ja see jälg ei ole enamasti silmaga nähtav. Meil on raske aimata, kui sügav trauma meid ümbritsevatel inimestel tegelikult on. See silmaga nähtamatu jälg võib mõjutada väga paljut. Nii vaimset tervist, füüsilist heaolu, sotsiaalseid suhteid, akadeemilist edenemist kui ka kõikvõimalikke eluvalikuid. Kiusamine puudutab tegelikult palju rohkemaid kui pealtnäha paista, sellel võivad olla negatiivsed tagajärjed kõikidele osapooltele – nii kiusatavatele, kiusajatele kui pealtvaatajatele.

Seda kõike on aga võimalik ennetada. SA Kiusamisvaba Kool aitab juba 8. aastat koolidel üle Eesti KiVa programmi ellu viia. KiVa on maailmas ainulaadne teadus- ja tõenduspõhine kiusuvastane programm. KiVa annab koolidele väga selged, konkreetsed ja toimivad juhised ja tööriistad, kuidas kiusamist ennetada ja vähendada ning kuidas toimida siis, kui sellised juhtumid esile kerkivad nii, et need leiaksid lahenduse.  

KiVa toimivus on selgelt mõõdetav, kuna uurime muutusi programmi rakendavates koolides igal aastal. 2020. aasta kevadel 16 500 õpilase seas läbi viidud küsitlus näitab, et distantsõppe ajal koges küberkiusamist KiVa-koolides lausa 50% vähem lapsi kui koolides, kus programmi veel ei rakendatud. See on üks mõjusatest näitajatest, mis tõestavad KiVa toimivust!

Praegu rakendab programmi ligi 20% Eesti koolidest ehk ca 100 kooli. Unistame, et kõik Eesti koolid läheneksid kiusuennetusele tõenduspõhiselt ja järjepidevalt. Meie järgmine strateegiline eesmärk on viia KiVa programm 2023. aasta sügiseks 40-50% Eesti koolidesse. Kuigi koolide huvi KiVa vastu on märkimisväärne, ei ole me ressursipuudusel juba paar aastat saanud korraldada avalikku liitumislainet. Viimati laienesime vaid 14 kooli võrra, kuigi liitumisest huvitatud koole oleks olnud rohkem.

Sihtasutuse tegevus ja võimalus kiusamist ennetada ning vähendada sõltub paljuski headest annetajatest ja toetajatest. Oleme Sulle toetuse eest südamest tänulikud!

Vaata lähemalt kiusamisvaba.ee/toeta ning facebook.com/kiusamisvabakool.

Artiklid