Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 730 094 €
Annetajatelt 3 355 645 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
Vaikuseminutid: vähendame koos laste ärevust ja stressi, toetame õpetajate vaimset heaolu

Vaikuseminutid: vähendame koos laste ärevust ja stressi, toetame õpetajate vaimset heaolu

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
2 971.00 €
90 annetust
10 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Uuringud näitavad, et 35% eesti õpilasi hindab oma psühholoogilist heaolu madalaks. Viimaste aastate sündmustest tulenev mure, ärevuse ja hirmu foon on tõusnud. Infomöllus on lastel raske keskenduda ja igapäevaste pingetega toime tulla. Kui sellega hakkama saamiseks puuduvad oskused, on tulemuseks nii tähelepanu- kui käitumishäired, madal koolirõõm ja kõrge koolistress (nt kiusamine ja koolist väljalangevus). 

Lahendusena pakub Vaikuseminutid MTÜ koolidele ja lasteaedadele süsteemset ja tõenduspõhist programmi “Heaolu loov kool ja lasteaed”, õpetades praktilisi teadveloleku oskusi, mille abil saab vähendada ärevust ja stressi ning ennetada kurnatust. 

Programmi sihiks on terve organisatsioonikultuuri positiivne mõjutamine, et väheneks nii õppijate kui õpetajate stress, väsimus ja omavahelised emotsionaalsed pinged.

Esindusliku valimiga Tartu Ülikooli uuring Vaikuseminutite programmi mõju kohta tõendas, et süsteemse teadveloleku õppe tulemusena on noorte stress ja kurnatus väiksem. Samuti vähenesid ärevuse ja paanikahoogude sümptomid, kui Vaikuseminutite harjutusi tehti kavakindlalt. 

Ligi 80 % õpilastest peab oskust oma heaolu ise toetada väga või pigem tähtsaks. Noored väärtustavad praktilisi heaolu eest hoolitsemise soovitusi. Vaikuseminutite harjutused on tõhusad tehnikad, et tulla välja hajevil mõtetest, segavatest emotsioonidest või pinges olekust. Samal ajal kasvab oskus keskenduda ja enda sees toimuvaga paremini toime tulla.

Harjutused sobivad nii lastele kui täiskasvanutele.

Iga laps ja iga toetus loeb! Ka väiksem panus on väärtuslik. Iga annetatud 8 € aitab vaimse tervise probleemide süsteemsel ennetusel jõuda ühe lapseni.

Sinu panuse tulemusena on õpetajatel parem õpetada ja lastel parem õppida. Aitäh!  

Vaata lähemalt:

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Artiklid