Minu Unistuste Päev: "Unistus teeb imet!"

Minu Unistuste Päev: "Unistus teeb imet!"

Kuidas su annetus aitab? »

1757 annetust 32 691.00 / 34 200.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Meie eesmärgiks on täita Eesti haiglates ravil olevate laste unistusi andes neile võimalus unistada millestki erakordsest, kui päevad haigla seinte vahel on pikad ja ravi raske. Lisaks korraldame ka pereüritusi, et lapsed saaksid tunda rõõmu ja veeta kvaliteetaega oma lähedastega.

Sinu annetus aitab kaasa raskelt haigetele lastele ja nende peredele korraldatud toredatele ettevõtmistele. Minu Unistuste Päev teeb koostööd ka Tallinna Lastehaigla, Tartu Lastekliiniku, Narva Haigla, Ida-Viru Keskhaigla ning mitmete teiste patsiendiühingutega.

Minu Unistuste Päev on 2011. aastal loodud heategevusfond, mis põhineb vabatahtlike tegevusel ning toetajate rahastusel. Vabatahtlikud aitavad ellu viia väga tõsiselt haigete laste unistusi, et tuua neile ning nende lähedaste ellu rohkem rõõmu ja sära – just sinna, kus on see kõige enam vajatud. Unistus teeb imet!

2017. aastal soovime koguda 4000 eurot raskelt või krooniliselt haigetele lastele korraldatavad sündmuste jaoks: individuaalpäevad, perepäevad ja grupiüritused haiglates.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.minuunistustepaev.ee/

https://www.facebook.com/MinuUnistustePaev

32 691.00 / 34 200.00 €
  • Eraisikute annetused
  • Swedbank
  • Swedbanki preemiapunktid

Siin kuvatakse organisatsioonidele tehtud annetusi.

Preemiapunktiannetused kantakse organisatsioonidele üle kaks korda aastas - detsembris ja juunis.

Mänguhommik Rapuntseliga

16.05.2019

Hommik. Rapuntsel teeb mängutoa ukse taga viimaseid ettevalmistusi. Seest kostub laste ja vanemate sosinal kõlavaid küsimusi algava mänguhommikuga seoses. Räägitakse kolmes keeles, mistõttu tervitab Rapuntsel tuppa astudes suuri ja väikeseid: „Tere, hello, привет!“ Üheksa aastat tagasi linastunud filmi peakangelane tekitab mitmes lapses küsimusi, algab põnev ja vahva meenutus muusikalisest seiklusest. Rapuntsel jutustab lastele mitmeid lugusid tuntud animatsioonist. Suurt elevust tekitab lugu, kus pikajuukseline tegelane sissetungijale panniga vastu pead pani ja seejärel oma pikkade juustega teise tooli külge sidus.

Enda meisterdatud latern

Alati tuleb võtta aega tervitamiseks ja tutvumiseks kõigiga, kes mänguhommikule tulnud. Rapuntsel liigub ühe juurest teise juurde, asetab sooja käe tervituseks õrnalt õlale, tutvustab ennast ja kuuleb ka mänguhommikule tulnud laste nimesid. Kuuldavale tulevad mitmed laulud Rapuntseli esituses: „Taevas kuu, sädalevad tähed, näitavad mulle helget teed..“. Mängud lähevad aina tempokamaks ja lapsed julgemaks, iga minutiga on kosta aina enam rõõmukilkeid. „Kiiremini, kiiremini!“ hüüab usin poiss, kes püüab mängida „ajame sabasid taga“ mängu kaasa, ise samal ajal voolikutega masina külge ühendatult. Ema saadab last püüdlikult igal sammul. Kõik on rõõmsad ja mängust haaratud. Pärast kogunevad kõik suure kollase laua ümber, et meisterdada endale latern. Nimelt arvas filmi-Rapuntsel tornis olles ja igatsevalt aknast välja vaadates aastaid, et taevas säravad tähed. Tegelikult olid need laternad, mis igal aastal Rapuntseli sünnipäeval taeva helendama panid.

Pikad kallistused vaikuses

Aega tuleb võtta ka head aega ütlemiseks. Rapuntsel tänab lapsi ja vanemaid ning soovib head paranemist. „Kas ma tohin Sind kallistada?“ küsib Rapuntsel kordamööda igalt lapselt. Viimased jõuavad Rapuntseli katkestada juba poole lause pealt, et kallistada - tugevalt ja pikalt, vaikuses. Laste ja vanemate silmis on tänu, siiras tänu, mille ma mõttes Minu Unistuste Päevale saadan. Aitäh Teile!

Tagasi