SOS Lasteküla “Toeta turvalise kodu loomist igale lapsele!”

SOS Lasteküla “Toeta turvalise kodu loomist igale lapsele!”

Kuidas su annetus aitab? »

968 annetust 24 565.51 / 25 012.00 €
See projekt on juba lõppenud. Täname kõiki, kes kaasa aitasid!

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

SOS peretugevdusprogrammi eesmärgiks on perede toimetulekuvõime taastamine sel määral, et vanem suudaks oma lastele tagada arenguks vajaliku turvalise ja toetava keskkonna. Soovime ennetada olukordi, kus lapsed tuleb oma vanematest eraldada.

Sinu annetuse abil saame Narva, Sillamäe, Keila linna, Keila ning Harku valla, Kohtla-Järve ning Vasalemma ja selle lähiümbruse riskilastele ja nende vanematele pakkuda sotsiaalset ja majanduslikku tuge, nõustamist, psühholoogilist ja logopeedilist abi ning vajadusel tuge ravimite ostmisel.

2017. aastal parandasime üheskoos 289 lapse ehk 142 pere igapäevast elu. SOS Lasteküla on tegutsenud Eestis juba üle 23 aasta ning lisaks perepõhisele asendushoolduse teenusele tegeleme alates 2008. aastast ka ennetustööga. Peretugevdusprogrammist on aastate jooksul abi saanud rohkem kui 1100 last ja 450 peret.

Ühingu eesmärk on tagada lastele püsiv turvaline perekond ja kodu.

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud.

www.sos-lastekyla.ee

https://www.facebook.com/SOSlastekyla/

24 565.51 / 25 012.00 €
  • Eraisikute annetused
  • Swedbank
  • Swedbanki preemiapunktid

Siin kuvatakse organisatsioonidele tehtud annetusi.

Preemiapunktiannetused kantakse organisatsioonidele üle kaks korda aastas - detsembris ja juunis.

Tänu heategijatele leidis 2015. aastal SOS Lastekülas kodu 64 uut last

04.03.2016

Tänu lahketele ja suure südamega toetajatele sai SOS Lasteküla 2015. aastal pakkuda turvalist ja armastavat kodu 64 uuele lapsele. Kõige pisem neist on poole-aastane tüdruk, kes vajab väga SOS ema hoolitsust ja hellust. Uute laste saabumine on perevanematele, aga ka lasteküla tugitöötajatele suureks väljakutseks.

Usaldava ning armastava keskkonna loomine nõuab aega, pühendumist, ennekõike aga palju armastust. Samuti nõuab see rahalist tuge, mistõttu vajame paljude heade annetajate abi. Lastekülas kasvab hetkel 200 last. Samuti oleme võtnud vastutuse aidata SOS peretugevdus- ja haridusprogrammi pea 600 abivajavat last.

Pingutused JUURU SOS LASTEKÜLAS on hakanud vilja kandma

Juuru SOS lasteküla on SOS pere liige olnud juba aasta. Tänaseks on kõik viis Juuru peremaja koduks lastele ning enamikes majades hoolitsevad laste eest SOS emad. Iga uus olukord toob kaasa muutusi, mida tuleb ellu viia hoolivalt, tasa ja targu. SOS ema igakülgne tugi ning teadmine, et ema on lapse jaoks alati olemas, loob tasapisi kindlustunde ja hingerahu. Esmakordselt kõlas sel aastal Juuru SOS peremajades ja aias laste hõikeid „Ee-maa!“. Jätkuvalt on aga vaja teha palju tööd, et majad muutuksid kodudeks.

PÜSIANNETUSED annavad peredele hädavajaliku kindlustunde

Lapsi ei saa kasvatada kampaania korras ja seepärast on iga püsiannetaja meie jaoks kulla väärtusega. Meie 3082 suure südamega püsiannetaja igakuine väike, aga stabiilne toetus, annab meile ja SOS perevanematele olulise kindlustunde, et saame pakkuda lastele püsivalt nende suureks kasvamiseni armastavat ja turvalist kodu.

Püsiannetajad aitavad kaasa, et igal lapsel oleks SOS ema ja soojad ning korras kodud. Samuti on püsiannetajatel oluline panus, et laps saaks tegeleda mõne hobiga, tähistada sünnipäevi, osaleda klassiekskursioonidel, käia mõnel korral aastas perega väikesel väljasõidul nt muuseumis või loomaaias. Loodame, et algaval aastal on meil veel rohkemate püsiannetajate tugi, sest seda rohkemaid lapsi saame aidata.

Üheskoos annetajatega jagasime pea 800 lapsele JÕULURÕÕMU

Nagu kõikide laste, on ka SOS Lasteküla laste jaoks jõulud väga eriline aeg. SOS emadega õpitakse paki lunastamiseks lastelaule ja -salme. Pea iga laps paneb oma jõulusoovi südamevärinal paberile – kas siis joonistuse võib SOS ema-isa abil püüdlike varesejalgadega. Lapse soovi taga on peidus tema lugu. Väike Oskar soovis sel aastal suurt sinise kastiga autot, millega ta saab oma mänguklotse ühest toast teise transportida. Just selline vahva kastiauto oli poisi vanaisal, kes lubas ka Oskaril aega-ajalt oma süles autot juhtida. Aitäh kõigile, kes annetasid laste kingitusteks 6059 eurot. Suur aitäh kõigile, kes tegid jõulude ajal meie perede heaks annetuse.

Lastel on võimalus saada osa HUVIHARIDUSEST ja hädavajalikku tuge abiõpetajatelt

SOS emad-isad, abiõpetajad ja erialaspetsialistid tegelevad lastega iga päev, et muuta nende tulevik paremaks. Samuti püütakse neid erinevate sportmängude, muusika ja muude hobidega tegelema suunata. Hobid arendavad ja aitavad lapses kuhjunud pingetel ning emotsioonidel välja tulla. Teadmine, et ka tema võib milleski hea olla, suurendab lapse eneseusku, mis asenduskodulastel kergesti kõikuma lööb. Koolikampaania raames annetati 47 447 eurot, mis teeb 237 eurot lapse kohta. Tänu annetustele on 200 lapsel võimalus käia trennis ja tegeleda mõne hobiga, saada vajalikud koolitarbed ja vajadusel ka abiõpetajate tuge. Laste huviharidusse annavad ka meie püsiannetajad suure panuse.

Olulised REMONDITÖÖD külades ja noortekodudes

Remondikampaaniaga annetatud 61 711 euroga oleme saanud teha vajalikke remonditöid 28 peremajas ja 2 noortekodus. Eelmisel suvel värviti üle Keila lasteküla 20 aastat tagasi ehitatud peremajade fassaadid, samuti soojustati ja parandati peremajade katuseid,  hooldati küttesüsteeme, remonditi noortekodude eluruume, vahetati välja osade lastetubade kulunud tapeedid jpm. Remonti aitasid teha ka kõik meie püsiannetajad.

Südamlik aitäh kõikidele, kes SOS Lasteküla lapsi 2015. aastal läbi Ma Armastan Aidata keskkonna toetasid! 

Loe täpsemalt www.sos-lastekyla.ee

Tagasi