Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
4 751 546 €
Annetajatelt 3 377 097 €
Swedbanki poolt 1 374 449 €
MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

MTÜ Loomus: oleme koos loomade poolt!

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
4 098.35 €
149 annetust
20 000.00 €

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegutseb selle nimel, et muuta Eesti ja maailm laiemalt loomasõbralikumaks. Loomuse fookus on nende loomade kaitsel, keda kasutatakse põllumajanduses, sh kalad, meelelahutuses, ilutööstuses ja moetööstuses.

Loomuse sihiks on loomatemaatika tähtsuse suurendamine Eesti ühiskonnas ning loomakaitsepoliitika kujundamine. Tänu Loomuse ja Loomusega liitunud liikumise Loomade nimel aastatepikkusele tööle võttis 2017. aasta sügisel Riigikogu vastu eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise meelelahutuses, sh tsirkuses. See oli võimas võit loomadele ning vägivallaga dresseeritud metsloomad ei pea enam kannatama ebaloomupärastes tingimustes meelelahutuse eesmärgil.

Loomuse loomisest saadik on meie liikmed aktiivselt tegutsenud karusloomafarmide keelustamise nimel ning 2021. aasta juunis saime rõõmustada, et meie üks suurimaid eesmärke sai täidetud ning Eestist sai esimene Balti riik, mis keelustab karusloomafarmid.

Igal võidul on oma hind. Iga võit tähendab sadu, kui mitte tuhandeid, tunde tööd. Tihti tulevad võidud raskelt, aga see ei ole meid takistanud ega hakka takistama. Loomade kannatustele ei saa panna hinda, me ei saa öelda, et mingi kannatuse ärahoidmine pole väärt nii palju tunde tööd või nii palju muid ressursse. Iga meie poolt võetud väljakutse suudab ära hoida väga palju kannatusi ja seeläbi luua parema maailma.

Loomus peab oluliseks loomasõbraliku mõtlemise, käitumise ja tarbimise leviku suurendamist, mistõttu oleme loonud veganprogrammi Taimsed Valikud, Eesti esimese loomaõigusliku taskuhäälingu Loomade Hääl, kampaania “Armas kala”, loomasõbraliku ilu töörühma LILU ning korraldame rahvusvahelist loomaõiguste konverentsi. Lisaks sellele teeme koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega, et kujundada loomasõbralikku poliitikat ning tõsta teadlikkust loomaõiguste teemal.

 • 5 € eest saame levitada loomasõbralikke sõnumeid sotsiaalmeedias.

 • 10 € eest saame välja anda ja levitada teabematerjale, jagada lendlehti ja loomasõbraliku sõnumiga kleepse ning korraldada oma vabatahtlikele aruteluõhtuid.

 • 25 € eest saame osaleda koolitustel, et paremini ja efektiivsemalt seista loomade õiguste eest, teha ühe taskuhäälingu Loomade Hääl osa ning korraldada ja osaleda avalikel üritustel.

 • 50 € eest saame tasuda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise liikmemakse ning toetada Soomes Tuulispää varjupaigas elavaid rebaseid Taika ja Viima.

Iga annetus on oluline samm loomasõbralikuma ühiskonna poole.

www.loomus.ee

Loomus on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Kas armastad ka aidata?

20.10.2023

Suur ja siiras aitäh kõigile, kes toetavad Loomuse püüdlusi loomasõbralikuma maailma suunas!

Iga väikseimgi abi on oluline. Teie igakuised annetused võimaldavad meil välja anda teabematerjale, korraldada kampaaniaid ja üritusi sh loenguid, seminare, koolitusi, pidada infolaudu, tasuda administratiivseid kulusid, juriidilisi või muid ekspertkulusid, luua ja ülal hoida IT-lahendusi.

Tule Loomuse püsiannetajaks!

III kvartali annetuste kokkuvõte

Sügis hoogsalt käes, st on juba aeg kokku võtta III kvartali annetused ja toetused. Vaatame, mis nende kuude jooksul toimus.

Annetused jagunesid olnud kvartalis järgmiselt:

 • Püsiannetused: 4329,10 eurot ehk 81,11% annetustest;
 • Ühekordne annetused: 1008 eurot ehk 18,89% annetustest.

Seekord tõime eraldi välja ka projektitoetused Aktiivsete Kodanike Fondilt ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt.

Septembris juhtus ka selline tore asi, et Loomuse liige Anu tegi sünnipäeva puhul Loomuse toetuseks “Ma armastan aidata” keskkonda annetusalgatuse “Sünnipäevakingitus loomade heaks”. Kusjuures annetusalgatuse tegemine on ülilihtne, seda saavad teha kõik isikud ja neid saab teha kõikide nende organisatsiooni toetuseks, kes “Ma armastan aidata” keskkonnas annetusi koguvad.

Loe lähemalt!

Tee annetusalgatus!

Kas sa armastad ka aidata?

Kui jah, siis saad toetada Loomuse annetusalgatusi keskkonnas “Ma armastan aidata”.

TAIM for change: taimsed valikud igas Eesti nurgas

Taimsed Valikud on loomade eestkoste organisatsiooni Loomus veganprogramm, mille eesmärk on suurendada vegantoidu kättesaadavust Eesti.

Meie jaoks on oluline, et vegantoit oleks kättesaadav igalpool, sh väljas süües. Seetõttu suhtleme igapäevaselt söögikohtadega üle Eesti. Lisaks korraldame ka erinevaid veganlust edendavaid kampaaniaid nagu taimse piima väljakutse, lihavabad jaanid ja munavabad munadepühad, jagame veganretsepte ning huvitavat ja kasulikku infot veganmaailmast.

Kui toetad Taimseid Valikuid, siis aitad meil:

 • aktiivselt suhelda söögikohtade ja koostööpartneritega üle Eesti
 • koostada veganluse ja taimse toiduga seotud teabematerjali ja retseptikogumeid,
 • läbi viia kampaaniaid ja väljakutseid nagu taimse piima väljakutse, lihavabad jaanid, loomasõbralikud jõulud,
 • levitada loomasõbralikku sõnumit

ja palju muud.

Loe lähemalt ja toeta!

LILU: oleme koos loomasõbralikult ilusad!

LILU on loomade eestkoste organisatsiooni Loomus algatatud loomasõbraliku ilu töörühm, mille eesmärk on loomasõbraliku ilu teema tähtsuse tõstatamine Eesti ühiskonnas ning eestlaste kosmeetikatoodete ja iluteenuste tarbimiskäitumise loomasõbralikumaks muutmine.

Mis on loomasõbralik ilu? Kui me ostame poest kosmeetikat, olgu see siis näo-, kehahooldus- või meigitooteid, siis me teeme teadlikke ja alateadlikke valikuid teatud faktorite põhjal – tootja/bränd, toote lõhn, tekstuur, toon, pakend või mõni muu meie jaoks oluline kriteerium. Loomasõbraliku ilu tarbijad lisavad enda iluoste tehes ühe lisakriteeriumi – millised brändid ja tooted põhjustavad loomadele kõige vähem kahju ja piina. Sinna hulka kuulub näiteks loomkatsete vältimine, loomsete koostisosade ja kõrvalsaaduste vältimine ja kaugemas mõttes ka tarbimise keskkonnamõju vähendamine.

Sinu annetus aitab meil levitada loomasõbraliku tarbimise levikut läbi teavitustöö ja loomasõbralike valikute tutvustamis!

Loe lähemalt ja toeta!

Aita anda loomadele hääl!

Loomuse loomaõiguslikus taskuhäälingus Loomade Hääl anname loomadele hääle – räägime loomaõiguslusest, loomade eestkostest, veganlusest, aktivismist ja muust põnevast.

Sinu toetus aitab meil:

 • levitada loomasõbralikku sõnumit sotsiaalmeedias,
 • tasuda taskuhäälingu platvormide tasusid,
 • tasuda taskuhäälinguga seotud jooksvaid kulusid (nt transport),
 • soetada paremat tehnikat taskuhäälingu kvaliteetsemaks tegemiseks.

Taskuhäälingut veab eest Loomuse liige Sirli Spelman. Loomade Häält saad kuulata SoundCloudis ja Spotifys.

Loe lähemalt ja toeta!

Ütleme “ei” taimse piima lisatasule!

Aasta 2023 augustis alustas Loomuse veganprogramm Taimsed Valikud uue kampaaniaga, kus kutsume söögikohti loobuma taimse piima lisatasust. Paljudes kohtades tuleb taimse piima eest kohvi peal lisaks maksta 30-60 senti, mõnes kohas lausa euro.

Taimse piima lisatasust loobumine julgustaks kliente tegema nii keskkonna- ja loomasõbralikumat kui ka tervislikumat valikut valides taimne piim.

Kui toetad kampaaniat, siis aitad meil:

 • aktiivselt suhelda söögikohtadega, et nad loobuksid taimse piima lisatasust,
 • koostada ja trükkida infomaterjale ja kleebiseid, et levitada looma- ja keskkonnasõbralikku sõnumit,
 • läbi viia kampaaniaid nagu taimse piima väljakutse,
 • levitada looma- ja keskkonnasõbralikku sõnumit sotsiaalmeedias läbi tasuliste postituste.

Loe lähemalt ja toeta!

Aitäh, et oled loomade poolt! 

Tagasi