Kuidas saan Ukraina inimesi praegu aidata?

01.03.2022

Praegu vajab Ukraina meie kõigi toetust. Toome Sinuni 6 võimalust aidata:

 • Ukraina elanikke saad toetada läbi MTÜ Mondo. Mondo partner Ukrainas on Восток SOS, kes abistab kriisipiirkonna elanikke. Sinu annetus toetab evakuatsiooni korraldamist, transporti ja majutust kodust lahkuma sunnitud inimestele ning hügieenitarvete ostu. Abistada saad meie annetuskeskkonnas
   
 • Eesti Punane Rist kogub annetusi, et ukrainlasi toetada Ukraina Punase Risti kaudu. Ukrainas on puudus nii toidust, meditsiini- ja hügieenivahenditest kui paljust muust. Annetada saad siin
   
 • Ukraina sõjapõgenikke abistavale Pagulasabile saad annetada meie annetuskeskkonnas. Samuti tea, et Pagulasabi kaardistab erinevad elu- ja töökohtade, asjade ja teenuste pakkumised. Oma abi saad pakkuda nende kodulehel.
   
 • Ukraina Kultuurikeskusele saad annetada veebilehe ukrainaheaks.ee kaudu. 
   
 • Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Kaitseministeerium ja Eesti Reservohvitseride Kogu algatasid heategevusliku annetuskampaania, millega toetatakse Ukraina sõjas kannatada saanute ravi Eestis või teistes liitlasriikides. Selle kohta saad lähemat infot siit.
   
 • Ukraina päästjaid saad varustusega toetada, annetades Päästeliidu annetusalgatusele. Päästeliit soetab annetuste eest Ukraina päästjatele hädavajalikud esemed ja toimetab need Ukraina kolleegidele kohapeale. Abistada saad meie annetuskeskkonnas.  
  ​​​​​​​
 • Ukraina loomi saad aidata läbi Eestimaa Loomakaitse Liidu loodud annetusalgatuse. Sinu annetus toetab SOS Animal Shelter Kiev-it, kus on täna 1000 koera ning 300 kassi, jooksvalt lisandub lemmikloomi tänavalt. Annetused toimetab ELL Ukrainasse ning selle eest ostetakse loomadele toitu ning ravimeid. Abistada saad meie annetuskeskkonnas. Lisaks on MTÜ Loomus pannud kokku pikema ülevaate erinevatest võimalustest, kuidas Ukraina loomi hetkel aidata (sh rahalised annetused, kodu pakkumine, info jagamine).

Samuti tea, et Swedbanki klientidele on teenustasuta ülekanded kõigile eelmainitud Eesti abiorganisatsioonidele - olenemata sellest, kas oled liitunud maksete paketiga või mitte. Selleks tuleks annetada otse enda kontolt organisatsiooni pangakontole või läbi meie annetuskeskkonna. 

Kui annetad mõnele teisele organisatsioonile, siis palun veendu, et organisatsioon on päriselt olemas, usaldusväärne ja viib abi nendeni, kel on seda vaja.

Foto: Unsplash

Tagasi