Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
2 761 282 €
Annetajatelt 1 857 938 €
Swedbanki poolt 903 344 €
Dokfoto Keskus: toeta eakate üksilduse leevendamist läbi virtuaalsete fotohommikute

Dokfoto Keskus: toeta eakate üksilduse leevendamist läbi virtuaalsete fotohommikute

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
195.00 €
13 annetust
1 000.00 €

Siin kuvatakse alates juunist 2019 organisatsioonile tehtud annetusi.

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

Praeguses olukorras, kus füüsilised kohtumised ja huvitegevus on tugevalt piiratud, tunnevad end eriti isoleeritult just eakamad inimesed. Dokfoto Keskus soovib anda eakatele võimaluse kohtumisteks ja vaimu virgutamiseks füüsiliste kohtumiste asemel virtuaalselt. Kogume annetusi virtuaalsete fotohommikute läbiviimiseks, et eakad saaksid olla omavahel kontaktis ja õpiksid kasutama tänapäevast tehnikat.

Virtuaalsetel fotohommikutel saavad eakad oma vaba aega mõtestatult, inspireerivalt ja sotsiaalselt veeta. Fotohommikud vähendavad üksildustunnet, sest nende raames tekib seltskond, kellega rääkida oma lugusid ja kus olla kontaktis teiste eakaaslastega. Lisaväärtusena kaasneb tänapäevase tehnika ja võimaluste mitmekülgsem kasutamine. Samuti on oluline juurdepääs sõltumata geograafilisest asukohast ja järjepidevus – teadmine, et see kohtumine leiab aset ka järgmisel korral.

Igakuise seeniorite fotohommiku ü̈lesehitus koosneb peamiselt kolmest osast ja kestab ligikaudu 90 minutit:

- Inspiratsioon - Üks foto ja sellega seotud lugu Dokfoto Keskuse kuraatori või külalise poolt.

- Viis fotolugu – eakad saavad ise tutvustada oma fotot ja sellega kaasnevat lugu. Iga kord saab sõna kuni 5 inimest ja 5 lugu. Protsessi juhendab moderaator.

- Suhtlus – erinevate, sh fotodega seotud tehnikate abil luuakse omavahel ühendusi ja jagatakse arvamusi, suheldakse.

Iga annetatav summa annab panuse fotohommikute toimumisse. Selle eest saame valmistada ette kohtumiste sisu, viia neid läbi ja konsulteerida osalejaid tehnika kasutamisel. Ühe eakate grupi loomiseks ja virtuaalhommikute sarja läbiviimiseks vajame annetusi vähemalt 1000 eurot.

 

Dokfoto Keskuse missioon on kokku tuua fotograafid ja huvilised, kes dokumentaalfoto vahendusel jutustavad ja kogevad lugusid, mis inspireerivad, rikastavad, kaasavad ning muudavad elusid.

https://dokfoto.ee

Artiklid