Jäta navigatsioon vahele

Ma Armastan Aidata
Koos oleme kogunud
2 761 282 €
Annetajatelt 1 857 938 €
Swedbanki poolt 903 344 €
Toidupank: aita anda toiduabi vaesuses elavatele inimestele

Toidupank: aita anda toiduabi vaesuses elavatele inimestele

Kuidas su annetus aitab?

Kui lähedal oleme eesmärgi saavutamisele?

Annetusi kokku
Veel vaja koguda
922.00 €
44 annetust
50 000.00 €

Siin kuvatakse alates juunist 2019 organisatsioonile tehtud annetusi.

Annetan raha

Kuidas su annetus aitab?

Kuidas su annetus aitab?

 

Koroonakriisi tõttu on paljud teeninduse-, turismi-, toitlustus-, transpordi- jt sektorite töötajad kaotanud oma töö või nende palka on oluliselt vähendatud. Toiduabi ootavad ka paljud suured või üksikvanemaga pered, eakad, puuetega ja haiged inimesed. Toidupanga abivajajate arv on kriisiperioodil kasvanud lausa 60%. Soovime koguda 50 000 eurot, mille abil saaks osta suuremas koguses kuivaineid, purgitoite, tervislikke mahlu ja konserve ning aidata nõnda 20 000 inimest toidupakkidega.

Statistikaameti andmetel elas 2019. aastal 20,7% elanikkonnast suhtelises vaesuses ja 2,3% absoluutses vaesuses. Eesti 15 toidupanka teenindasid eelmise aasta lõpus 12 000 inimest nädalas, mis on peaaegu 1% kogu Eesti elanikkonnast. Kokku jagasime eelmisel aastal vaesuses elavatele inimestele 2,47 miljonit kilogrammi toitu.

Toidupank jagab toitu igal nädalal. Neid, kes vajavad toiduabi, aitavad välja valida 52 kohalikku omavalitsust ja 160 heategevusorganisatsiooni. Toidu transportimise, kogumise, kontrollimise, pakkimise ja väljaandmisega tegeleb igal nädalal 300 vabatahtlikku.

Iganädalase toidupanga toiduabi paki arvelt saavad pered raha kokku hoida ja võivad kasutada seda teisteks vajalikeks kulutusteks nagu üür, laste riided, jalatsid ja õppevahendid, samuti huvitegevus, sport jpm. Need kõik on ju meie inimesed – kellegi sõbrad, tuttavad, naabrid, kaaslased, kellega enne koroonat sai koos tervisesporti tehtud, laulukooris või rahvatantsus käidud...

Eesti Toidupank on heategevusorganisatsioon, mis tegutseb juba 10 aastat igapäevaselt selle nimel, et leevendada vaesuses elavate inimeste elutingimusi ning samal ajal vähendada toidu raiskamist. Võrgustikku kuulub tänaseks 15 toidupanka üle Eesti, mis aitavad oma piirkonna puudust kannatavaid inimesi.

www.toidupank.ee

https://www.facebook.com/toidupank

 

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja. Maksude teemast loe lähemalt: Annetused ja maksud

Artiklid